Ramazan Demirel

 

 

 

Genç yaşta kaybettiğimiz değerli iş insanı Ramazan Demirel’in ölüm yıl dönümünde mezarı başında ailesi ve yakın akrabalarının katılımı ile anıldı.
Ramazan Demirel’i gençlerimizin daha yakından tanımaları için 22.01.2019 tarihinde bu sayfanın Unutma bölümünde yayımladığım öz geçmişini bir daha hatırlayalım;

Genç yaşta kaybettiğimiz değerli iş insanı Ramazan Demirel aramızdan ayrılalı bir yıl geçti.  Ramazan Demirel’i  gençlerimizin daha yakından tanımaları  için 22.01.2019 tarihinde  bu sayfamda yayımladığım öz geçmişini bir daha hatırlayalım;

Ramazan Demirel 1953 yılında İsahocalı’da doğdu. Babası Ömer Demirel (Ömer Usta) Annesi Karaovalı Hanım’dan doğma 4 kardeşten 2.cisi. Ayrıca babasının 1. eşi Sultan’dan 7 kız 2 erkek kardeşi var. İlkokulu İsahocalı’da bitirdikten sonra Ankara’ya geldi. Sanayide demirci çırağı olarak işe başladı. Zaman içerisinde kendi işyerini açtı ve geliştirdi. Mim-Mak Ltd. şirketini kurarak kurumsallaştı. Ankara, Kırıkkale ve Osmaniye’de üretim yapan fabrikalarında işini geliştirdi. Ramazan Demirel köyünden kopmayan bir hemşehrimiz. İsahocalı’ya yaptırdığı evde yazları kalmakta ve köylüleriyle birlikte olmakta. İsahocalı’nın daha güzel olması ve için maddi manevi desteğini sürdürmekte. Evli ve 4 çocuklu.

İki yıl önce yeni mezarlığımızın duvarını yaptırdı. 2018 yılında da pazaryerimizde çelik konstrüksiyon uygulaması ile 400 m2 kapalı alan yaratıldı. Pazar yerindeki Karalık Çeşmesi yenilendi.Yeni ve eski mezarlığa çeşme yapıldı.Muhtarlığın bulunduğu binadaki umumi tuvaletler yenilendi. 3 Ağustos 2019 günü yapmayı planladığımız Geleneksel İsahocalı Gurbetçi Şenliğinin Sponsorluğunu üstlendi.Şenlik alanına kalıcı olarak sahne yaptırdı. İsahocalı köyü girişlerine yaptırdığı ‘İsahocalı’ya Hoş Geldiniz’ yazısı hep onu hatırlatacaktır. Bütün bunları İsahocalı’ya kazandıran sayın hemşehrimiz Ramazan Demirel’i unutturmamak için, köyümüzün eski okulunu ‘Ramazan Demirel Taziye ve Kültür’ merkezi olarak düzenledik, pandemi sona erdiğinde hizmete açılacaktır.

Köyümüzün yetiştirdiği hayırsever evladı, gururumuz, iş insanı, Ramazan Demirel’i 67 yaşında 01.02.2020 günü kaybettik.Cenazesi 02.02.2020 Pazar günü  İsahocalı mezarlığına defnedildi.Allah rahmet eylesin, ışıklar içinde uyusun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *