Prof.Dr.Ahmet Metin

Metin_4

 

Değerli ziyaretçilerimiz

Değerli ziyaretçilerimiz,  kasabamızın yetiştirdiği değerlerden birisini size yakından tanıtmaya çalışacağım. Yaşı 50 ve yukarı olan hemşehrilerimiz tanır, ama daha az yaşlı ve gençlerimizin tanıyacağını tahmin etmiyorum. Belediye Başkanımız Halil Metin’in babası Şükrü Metin’in kardeşi Hacı Mehmet Metin’den başlamak istiyorum. Hacı Mehmet Metin 1949 Yılında Ankara Ziraat Fakültesini bitirerek Ziraat Mühendisi olan, İsahocalı’nın ilk üniversite mezunu.

Metin_3
Ben size Ziraat Mühendisi Hacı Mehmet Metin’in oğlu ve rahmetli Emniyet Müdürü Hikmet Metin’in kardeşi Prof.Dr. Ahmet Metin’i tanıtacağım.

Metin_2

Prof.Dr. Ahmet Metin’i kısaca tanıyalım;

Ahmet Metin’in babası,  Hacı Mehmet Metin, İsahocalı Kasabasının yetiştirdiği ilk üniversite mezunu bir aydınımız, gururumuz. Ankara Ziraat Fakültesinden ziraat mühendisi olarak 1949 yılında mezun olmuş.

Ahmet Metin 1956 yılında Ziraat Mühendisi anne ve babanın çocukları olarak Ankara’da dünyaya gelmiş. İlk ve orta öğrenimini 1962-1973 yılları arasında  TED Ankara Kolejinde yapmış. 1973-1979 yılları arasında Ankara Tıp Fakültesinde okuyarak tıp doktorluğa adımını atmış. 1980-1984 yıllarında GÜTF’de Üroloji asistanlığında bulunmuş ve üroloji uzmanı olmuş. 1984-1985 yıllarında İzmit Askeri Hastanesinde Üroloji Uzmanı olarak askerlik görevini yapmış. 1985-1988 yıllarında Ankara Yüksek İhtisas Hastanesinde mecburi hizmet ve başasistanlığı görevini yapmış. 1988-2003 yılları arasında da  TCDD Ankara Hastanesi Üroloji Kliniğinde görev yapmış, 1991 yılında Üroloji Ana Bilim Dalı doçenti olmuş. 2003 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalında göreve başlamış. 14.01.2004 tarihinde Üroloji Ana Bilim Dalı  Profesörü olmuş. 2005-2007 yıllarında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevinde bulunmuş. Halen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalı  Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuğu var.

Metin_5

Prof.Dr. Ahmet Metin, bütün hastalarına eşit uzaklıkta güler yüzlü tavrı ile hemen dikkati çekmekte. Hastaları özellikle Ahmet Metin’e çok güvendiklerini ve  değer verdiklerini her konuşmalarında dile getirmektedirler. Sevecen, güven veren,  uysal kişiliği ile hastalarına şifa dağıtan biri olarak tanıtabiliriz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *