Şefik Metin

Sefik Metin

Değerli ziyaretçiler, size 2. Belediye Başkanımız Şefik Metin’i tanıtacağım, daha doğrusu Şefik Metin,  size kendisini anlatacak:

”İsahocalı’da 1942 yılında doğdum. İlkokulu İsahocalı köyünde okudum. Kaman Ortaokuluna kayıt oldum, bir yıl okuduktan sonra , Ankara Kurtuluş Lisesi orta Okuluna nakil oldum, ortaokulu Ankara’da okuduktan sonra, Kırşehir Lisesine kayıt oldum, lise birinci sınıfında iken okuldan ayrıldım. 1959 da  Ankara Jandarma Astsubay Okuluna kayıt oldum. 1962 yılında okuldan Astsubay olarak mezun  oldum ve asker olarak Silahlı Kuvvetlerde görev aldım. 1970 yılında Silahlı kuvvetlerden malulen emekli oldum. Daha sonra köyümüze yerleştim. 1973 yılındaki mahalli seçimlerde İsahocalı Belediye meclisine girdim. 1977 yılında da İsahocalı Kasabası Belediye Başkanlığı görevine seçildim. 12 Eylül 1980 yılındaki silahlı kuvvetlerin yönetime el koyması ile belediye Başkanlığı görevinden ayrıldım.

Belediye başkanı olarak görev yaptığım süre içerisinde, İsahocalı’nın en önemli sorunu içme suyu ve su şebekesi yoktu. Ben göreve geldikten sonra İsahocalı’nın içinden geçen ve halen kullanılmakta olan yolun yapılması için çaba gösterdim ve yolun yapılması sağlandı.Yassıpınar mevkiinde bulunan aileme ait suyun, kasabaya getirilmesi için çalışmaları başlattım, su deposunun yapılmasını sağladım, daha sonra da su şebekesi yapıldı. Benim görevim sırasında İsahocalı gençlerinin meslek sahibi olmaları için İsahocalı’da marangozluk, Demircilik meslek kursları açtım, bu kurslardan yaklaşık 50 kişi meslek sahibi oldular. Bu kurslar 12 Eylül 1980 darbesine kadar devam etti. İsahocalı’nın Çamlık tepesi yıllar önce ormanlıkmış, ancak zamanla ağaçlar kesile kesile, çamlık ağaçtan yoksun, kel bir tepe olarak kalmış. Göreve geldikten kısa bir süre sonra çamlıkta 250 dönümlük alanı halkın ve öğrencilerin katkıları ile ağaçlandırdık. Şimdi o fidanların büyüdüğünü görmenin mutluluğunu yaşıyorum. İstanbul’da yaşıyorum. Evliyim, 5 çocukluyum. 8 torunum var. İsahocalı’da evim var, yaz mevsiminde kısa süre de olsa ziyaret ediyorum.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *